من می اندیشم, پس هستم!

در اقلیت بودن حتی اگر یک نفر باشی, موجب نمی شود خود را دیوانه بپنداری.اگر بین حقیقت و دروغ قرار گرفتی و حتی در مقابل تمام جهان ایستادی و حق را زیر پا نگذاشتی, دیوانه نیستی.

جورج اورول-برگرفته از رمان "1984"

درود

کوتاه, بخوانیدم:

نه به تو,

نه به خودم,

نه به زندگی...

به هیچ یک نباختم.

من تنها

"خودم" را باختم!

/ 6 نظر / 31 بازدید
دوستداران زلال

سلام بزرگوار از آثار زیبایتان بسیار محظوظ گشتم. مرحبا بر زلالی قلمتان. آیا تا به حال به خودتان فرصت داده اید که در قالب های سبک زلال نیز طبع آزمایی فرموده و شاهکارهایی هرچند کوتاه خلق نمایید؟ مثل زلال کوتاهی از دکتر خواجه اف : گر نمی خواهی مرا پس چرا هر آن سر راهی مرا؟ من ندانستم هوسبازی تو یا عاشق به من می زنی بر کوی گمراهی مرا چون پر کاهی مـرا و یا زلال کوتاهی از جناب دادا: نیمی از آن قدمت چند؟ ای که میرد به تو هر کوچه و دربند حال داری نفسی فـرش دو پایت گردم بـاز؟ حاضرم جـان دهم آغوش تـو دلبند با دو تا بوسه و لبخند و یا : اگر این چشم تر گردد برایــم جمعه چون روز پــدر گردد؟ یکی یعقوب وار آنگاه بـر گوشم چنین گفتـا: که صد البتّه بـا خـون جگر گردد مگر آن یــار بـرگــردد و یا اگر زلالسرا نیستید، آیا حداقل از خوانش و ریتم زلال لذت می برید؟ با احترام دعوتید بر انجمن اختصاصی شعر زلال خواهشمند است ما را از نظراتتان محروم نفرمایید: http://sherezolal101.blogfa.com/

maher

کوتاه خوندمت ![عجله]

فریبرز

سلام خانم مهدوی رمانی از بارگاس یوسا ترجمه کرده ام، خوشحال می‌شم ببینید نظر بدید. فریبرز هستم از اسدآباد. منتظر جوابتون هستم. پاینده باشید.

علی محمد محمدی

دل بیچاره ی من در شبِ بازندگی اش آنچه را داشت به آن چشم سیه باخت و رفت